Julen venter lige forude. Det betyder ændrede åbningstider.
Sidste dag før jul er mandag den 22. december.
Lukket tirsdag den 23. december til og med den 26. december.
Mellem jul og nytår er åbingstiden hver dag fra 9:00 - 12:00.
Lukket nytårsaften den 31. december og nytårsdag den 1. januar.
Fra mandag den 2. januar er svømmehallen klar til et nyt svømmeår.
I den forbindelse takker svømmehallen og støtteforeningen for et dejligt svømmeår 2025 med mange svømmede baner, plask, leg og mangen snak i de respektive saunaer. Mon ikke mange af hverdagens sysler er blevet vendt, ordnet og mange har fået et grin med på vejen.
Husk vi kan kun svømme, fordi så mange hver dag giver deres tid som frivillig i svømmehallen til glæde for os. Tak til alle jer.
God jul til alle og vi glæder os til at se jer i svømmehallen i 2026.
Velkommen og tillykke til nye frivillige livreddere Jan Svendsen, Tymur Tastybaiev, Anders og Hans Moszynski. Dejligt at der er interesse for livet i Rødby Svømmehal. Håber I bliver glade for at være en del af flokken.
Selv om solen varmer, og det føles som sommer, nærmer efteråret sig. Det betyder, at vi igen i år tilbyder lørdagssvømning i samarbejde med Mødrehjælpen. I møder op, som I plejer, så er livreddere klar med legetøj, og der vil som altid være en i køkkenet til at servere lidt at spise og drikke. Vi glæder os til at se jer. Se datoerne og download mere info i PDF-format her.
Sommerferien lakker hurtigt mod enden, og dermed åbner svømmehallen til en ny sæson. De frivillige er klar, vandet har den rette temperatur. Nu mangler der blot jer glade og trofaste svømmere. Velkommen mandag morgen klokken 7:00 eller hvornår det passer.